Sukcesy naszych strzelców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 10 Wrzesień 2013 21:32

 Dwukrotne zwycięstwo Edwarda Misiołka w Podkarpackiej Lidze strzeleckiej KŻR-LOK w Mielcu

Nasz najlepszy strzelec Edward Misiołek wygrał dwie konkurencje IV-ej rundy zawodów Ligi strzeleckiej KŻR-LOK rozegranych w Mielcu 31sierpnia 2013r. Pierwsze miejsce w konkurencji pistoletu Kcz.10 z rekordowym wynikiem 98 pkt potwierdza raz jeszcze  jego wysoką  formę strzelecką Także Jego nieoczekiwane zwycięstwo w rzucie granatem sprawiło nam wszystkim bardzo miłą niespodziankę. Dobrze strzelał kol Grzegorz Świędrych, co pozwoliło naszej drużynie poprawić lokatę w klasyfikacji generalnej po rozegraniu czterech rund zawodów. Nasze serdeczne gratulacje i słowa uznania dla naszego klubowego kolegi Edwarda Misiołka i całej drużyny KŻR-LOK w Jaśle.

IV-runda Podkarpackiej Ligi strzeleckiej KŻR-LOK  została rozegrana  31 sierpnia br w Mielcu. Wzięło w niej udział 20 drużyn strzeleckich z  60 zawodnikami. Najwięcej bo 4 zespoły  wystawiło Jedlicze oraz Mielec- 3.Kierownikiem zawodów był ppłk Jerzy Salamucha,  Sędzią Głównym zawodów –płk rez. Kazimierz Cichoń, zaś Przewodniczącym Komisji Klasyfikacyjnej -Janusz Szczepański. Zawody były bardzo dobrze zorganizowane, a pogoda słoneczna w scenerii upalnego lata. Poziom zawodów był bardzo wysoki na co wskazują uzyskane wyniki w pistolecie i karabinku. Nasza drużyna startowała w podstawowym składzie: Edward Misiołek, Paweł Kowalczyk, Grzegorz  Świędrych. Zawody były przeprowadzone w czterech konkurencjach ; pistolet Pcz10, karabinek Kcz10, rzut granatem i pojedynek strzelecki. Klasyfikacja wyników była indywidualna i zespołowa z ujęciem dwuboju i trójboju ogniowego.

Największy sukces odniósł nasz kol Edward Misiołek wygrywając  konkurencję pistoletu  z bardzo dobrym wynikiem 98 pkt, drugie miejsce zajęła Anna Skura -97 pkt, trzecie Zbigniew Chamera-97 pkt obydwoje z LOK-II Tarnobrzeg. Kol. Grzegorz Świędrych był 12 ty. W karabinku z centralnym zapłonem naszym zawodnikom poszło trochę gorzej. Konkurencję Kcz10 wygrał Wiesław Lipiński -94 pkt z  LOK-I Mielec, 2-gi był Andrzej Kozioł -94 pkt z LOK Przemyśl , trzeci – Tomasz Walaszczyk z  LOK-I Jedlicze. Miejsca naszych to: 18-te G.Świędrych, 26- E.Misiołek, 38- P.Kowalczyk.

Największą niespodziankę, nie będąc faworytem tej konkurencji- rzutu granatem, sprawił nasz  najlepszy strzelec Edward Misiołek wygrywając tą konkurencję zdobywając 12 pkt drugi był Piotr Warszakowski, trzeci Andrzej Kozioł obydwaj z LOK Przemyśl. Nasi zawodnicy zajęli miejsca 21-sze -G.Świędrych, zaś P.Kowalczyk- 31.Dwubój strzelecki wygrał Tomasz Walaszczyk drugie miejsce zajął Wiesław Lipiński, trzecie Jacek Kozdronkiewicz. Nasi zawodnicy zajęli miejsca E.Misiołek -10-te, G.Świędrych -11, P.Kowalczyk -37.W trójboju wysokie drugie miejsce- gromadząc 195 pkt - uzyskał kol E.Misiołek, G.Świędrych  był- 11 ty, P.Kowalczyk -39. Konkurencje wygrał Tomasz Walaszczyk z 197 pkt, trzecie miejsce zajął Siek Robert  -193 pkt.

Stosunkowo słabo spisał się nasz zespól w konkurencji pojedynku strzeleckiego zajmując 16/18 miejsce. Najlepsi okazali się strzelcy z Jedlicza-I uzyskując 18 pkt. drugie miejsce Jedlicze- III, trzecie Mielec- I.

Zespołowo w konkurencji Pcz10 nasi zawodnicy zajęli medalowe drugie miejsce. Najlepszym okazał się zespól Legion ze Stalowej Woli  zaś trzeci z Niska-I, W konkurencji Kcz10 kolejność miejsc była następująca:1- Jedlicze-I, 2- Nisko-I,3- Mielec-I

Bardzo dobry wynik zespołowo uzyskała nasza drużyna w rzucie granatem zajmując drugie miejsce. Konkurencje wygrał zespół z Przemyśla –I, trzecie miejsce zajęła drużyna LOK -I z Jedlicza.

W klasyfikacji generalnej zespołowej nasz zespól z 53 pkt przesunął się na miejsce 6-te Przewodzi w Lidze drużyna LOK-I z Jedlicza  z 69 pkt, drugie miejsce zajmuje Nisko z 68 pkt, trzecie miejsce Mielec-I z 65 pkt.

Sprawozdanie z w/w zawodów opracowano na podstawie Komunikatu Klasyfikacji IV tej rundy Ligi Strzeleckiej KŻR  Podkarpackiej Organizacji LOK 2013. zamieszczonej w sieci na podstronie Wojewódzkiego Zarządu LOK w Rzeszowie.

 

 
 
O Klubie KŻR
 

Ilość użytkowników

Naszą witrynę przegląda teraz 130 gości 
Czy jesteś zainteresowana/y strzelectwem?