PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 24 Listopad 2018 21:07

Podsumowanie wyników zawodów podkarpackiej ligi strzeleckiej  KŻR 2018r

Liczny udział w zawodach dla uczczenia 100-lecia Niepodległości

Rekordowo liczny udział w tegorocznych siedmiu zawodach podkarpackiej Ligi strzelecko-obronnej naszych strzelców  został dedykowany  uczczeniu 100-lecia Niepodległości Ojczyzny.  Dla członków Klubu i społeczności regionu jasielskiego udział w zawodach stanowi przykład patriotycznego podnoszenia  kwalifikacji strzeleckich. Te wieloetapowe zawody organizowane przez wojewódzki LOK w Rzeszowie utrzymują wysoki poziom dyscyplin strzeleckich i  zaliczane są do jednych z najważniejszych w kraju. Nasz Klub  od 2010r  brał w nich udział z jedną drużyną, przy czym koszty uczestnictwa zawodników do 2016r były opłacane ze składek członkowskich.

 

Nasi zawodnicy od dwóch lat pokrywają koszty dojazdu i  udziału  w zawodach prywatnie,  ze swoich środków. Są to autentycznie prawdziwi pasjonaci strzelectwa i sportów obronnych.Ponadto w porównaniu do innych  drużyn KŻR nasi zawodnicy nie dysponowali możliwością  przeprowadzenia profesjonalnie wymaganych treningów ze względu na brak strzelnicy w Jaśle i okolicy.

 

Oto kalendarium   rozegranych zawodów 2018:

  1. 24  luty I runda Zawodów  Strzeleckich KŻR  z broni pneumatycznej w Krośnie.  I –sza drużyna wystąpiła w składzie: Stanisław Gierut, Grzegorz Leja, Antoni Jodłowski. W drugiej drużynie wystąpili Józef Gumienny, Marek Stój, Wiesław Maczuga
  2. 17 marzec II runda Zawodów Strzeleckich na strzelnicy ZP LOK w Stalowej Woli – wystąpiły dwie drużyny z Jasła I-sza: Stanisław Gierut, Grzegorz Leja, Antoni Jodłowski zaś w drugiej Marek Stój. Józef Gumienny i Wiesław Maczuga

nasza I druzyna KŻR

  1. 28 kwietnia -III runda Zawodów Strzeleckich na strzelnicy LOK w Ropczycach. Wzięły udział dwie drużyny skład I-szej: Stanisław Gierut , Antoni .Jodłowski, Grzegorz Leja w drugiej Wiesław  Maczuga , Daniel Biesiadzki, Agata Wietecha
  2. 26 maja - IV runda Zawodów  Strzeleckich na strzelnicy ZR LOK w Tarnobrzegu, wystąpiły w nich dwie drużyny I-sza : Stanisław Gierut, Antoni Jodłowski, Grzegorz Leja, druga Wiesław Maczuga, Marek Stój , Daniel Biesiadzki

5. 30 czerwca - V runda Zawodów strzeleckich na strzelnicy ZK w Łupkowie wzięły udział dwie drużyny, I-sza St Gierut , A.Jodłowski, G.Leja. Debiut drużyny KŻR III w składzie Tomasz .Kusz, Przemysław. Lentner, Grzegorz Mola

6. 15 września- VI runda Zawodów Strzeleckich KŻR-LOK na strzelnicy LOK w Tarnobrzegu. Po raz pierwszy w naszej działalności wzięły udział  trzy drużyny z Jasła ,pierwsza : St Gierut, G.Leja, A. Jodłowski, druga  W.Maczuga, D.Biesiadzki, trzecia: Marcin  Gawior, Tomasz  Kusz, Przemysław Lentner

7. 20 październik- VII runda Zawodów Strzeleckich  KŻR-LOK na  strzelnicy PZŁ w Borze k/Głogowa Młp, rywalizowały  dwie nasze drużyny + R Karmelita I-sza w składzie St. Gierut, G.Leja, A. Jodlowski, III-cia: Tomasz Kusz, Grzegorz Dublanin,  Wiesław  Maczuga

Najlepszym  strzelcem w pistolecie po siedmiu rundach zawodów okazał  się Bąkowski Michał  z KS Twierdzy LOK Przemyśl –I,, drugie miejsce  zajął Walaszczyk Tomasz  z KS LOK Jedlicze –I,  zaś trzecie zdobył  Styk Robert z KS LOK Mielec –I

W karabinku pierwsze miejsce zdobył  Walaszczyk Tomasz  z KS LOK Jedlicze –I,  drugi był  Warszakowski Piotr z  KS Twierdzy LOK Przemyśl –I, trzecie Świątek Edward z KS LOK Jedlicze –I

Najlepszym zespołem w klasyfikacji generalnej  zawodów KŻR 2018 okazała się Twierdza LOK Przemyśl –I,drugie miejsce przypadło drużynie z KS Jedlicze LOK-I,  zaś trzecie KS VIS LOK Mielec-I. Wszystkim  najlepszym strzelcom i drużynom serdecznie gratulujemy i przedkładamy naszym zawodnikom do naśladowania.

Najlepsze wyniki z drużyn jasielskich uzyskał team pierwszy  KŻR-I Jasło, który uplasował się na dobrym 13-tym miejscu. Drużyna wzięła udział we wszystkich siedmiu rundach tegorocznych zawodów strzeleckich

We wszystkich siedmiu  zawodach wzięli  udział Stanisław Gierut- kierownik drużyny, Grzegorz Leja, Antoni Jodłowski, w sześciu –Wiesław Maczuga , po trzykrotnie Tomasz Kusz, Daniel Biesiadzki, Marek Stój, dwukrotnie Przemysław Lentner, Grzegorz Dublanin,  Józef Gumienny, jeden raz Ryszard Karmelita, Marcin Gawior, Grzegorz Mola i Agata Wietecha.

Uzyskane wyniki trzech startujących drużyn KŻR Jasło  w aspekcie trudnych uwarunkowań  treningowych, zwłaszcza zdobycie przez  pierwszą drużynę  13 –tego miejsca na 34 sklasyfikowanych drużyn należy uznać za dobre i rokujące w przyszłości na dalszą poprawę.

Na uwagę zasługuje zdobycie brązowego medalu w V-tej rundzie w pojedynku strzeleckim debiutującej  III- ciej drużyny KŻR Jasło, oraz bardzo dobry wynik 5 miejsce z 11 punktami w rzucie granatem kol Wiesława Maczugi w VII rundzie zawodów. Nasz najlepszy strzelec Grzegorz Leja startujący w I-szej drużynie KŻR Jasło był bliski zdobycia Lauru Strzeleckiego w konkurencji trójboju

Należy podkreślić iż działalność strzelecka Stanisława Gieruta została doceniona przez organizatorów zawodów, który w V rundzie zawodów otrzymał dyplom, medal oraz puchar dla najstarszego zawodnika w trójboju ogniowym

Reasumując uzyskane wyniki w klasyfikacji generalnej biorąc pod uwagę ilość 34  drużyn biorących w zawodach oraz brak możliwości wykonywania treningów przez naszych zawodników uzyskane wyniki przez trzy  nasze drużyny uznać za dobre i rokujące dalszy postęp w konkurencjach organizowanych w zawodach Ligi strzeleckiej.

Raz jeszcze  składam serdeczne podziękowania w imieniu Zarządu KŻR wszystkim wymienionym zawodnikom oraz działaczom, zwłaszcza  Stanisławowi Gierutowi  oraz  Ryszardzie Karmelicie za tak liczne zorganizowanie  drużyn i wzięcie udziału  w zawodach strzeleckich podkarpackiej Ligi KŻR-LOK dedykowane  przez nasz Klub  dla uczczenia  setnej rocznicy  odzyskania  Niepodległości. Zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym Jubileuszowym roku, kiedy to nasz Klub obchodził będzie 50-lecie swojej działalności

Na podstawie wyników publikowanych na stronie www.LOK.org.pl przez Biuro województwa Podkarpackiego LOK w Rzeszowie-artykuł opracował

Bronisław Brach

 
 
O Klubie KŻR
 

Ilość użytkowników

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 
Czy jesteś zainteresowana/y strzelectwem?