PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Niedziela, 31 Marzec 2019 20:19

Druga Runda  Strzeleckiej Ligi Podkarpackiej KŻR LOK  w  Brzozowie

II Runda zawodów Ligi strzeleckiej Klubów Żołnierzy Rezerwy Podkarpackiej Organizacji Ligi Obrony Kraju została rozegrana  23 marca 2019r  na strzelnicy LOK w Brzozowie. Strzelnica wcześniej przechodziła  remont budowlany, w którym aktywny udział brał  nasz członek Klubu kol Stanisław Gierut.

Uczestnicy zawodów

Zawody były realizowane w dwóch konkurencjach strzeleckich indywidualnie

Strzelanie nr 1- pistolet sportowy

Strzelanie nr 2 - karabin dowolny

oraz zespołowo w pojedynku strzeleckim

W zawodach na strzelnicy LOK w Brzozowie wzięło udział 54  zawodników zgrupowanych w 18 drużynach. Najwięcej  zespołów   wystawiły Kluby z:  Jedlicza - 5 drużyn oraz  Niska-3 drużyny, natomiast po dwie drużyny zgłosiły Kluby z  Rzeszowa, Stalowej Woli Tarnobrzega, Przemyśla oraz z Jasła   Zawody były dobrze zorganizowane i przeprowadzone sprawnie przy słonecznej i dość ciepłej prawie wiosennej pogodzie w miłej koleżeńskiej atmosferze. Wstępne wyniki z rozegranych zawodów podano na zamieszczonym zdjęciu i według nich sporządzono niniejszy raport.  oficjalne  Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej LOK  Biura Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego w Rzeszowie www.lok.org.pl//zarzady-wojewodzkie/rezultaty-zawodow/.”

Nasi strzelcy bez kier drużyny St Gieruta

Pierwsza drużyna KŻR-LOK Jasło I wystąpiła w składzie: Stanisław Gierut, Agata Wietecha, Grzegorz Mola (nr startowe 22-24), natomiast trzecia drużyna  w składzie: Przemysław Lentner, Grzegorz Dublanin, Tomasz Kusz (nr startowe 37-39)  .

Na stanowisku karabinu

Warunki odbytych konkurencji zawodów były następujące:

1. Strzelanie z pistoletu sportowego.

• odległość strzelania –   25 m
  • cel –   tarcza pist. TS4
  • postawa –   stojąc z wolnej ręki
  • ilość strzałów –   5 strzałów próbnych (czas 3 minuty), 20 strzałów ocenianych (czas 20 minut)
    • ocena wyników –   suma pkt. uzyskanych w strzelaniu

2. Strzelanie z karabinu dowolnego.

• odległość strzelania –   50 m
  • cel –   tarcza Ksp TS1
  • postawa –   leżąc z wykorzystaniem pasa nośnego
    • ilość strzałów –  5 strzały próbne (czas 5 minuty), 20 strzałów ocenianych(po 5 strzałów do tarczy) (czas 20 minut)

• zasady strzelania –  zespoły prowadzą ogień do tarcz przeciwnika do chwili, gdy
    sędzia nie   przerwie ognia (nie wyłącza się zawodników w czasie strzelania)
  • ocena –  wygrywa ten zespół, który pierwszy zestrzeli wszystkie „3” i  lub więcej krążków, za wygrany pojedynek – zespół otrzymuje „1” pkt.
  • ocena zespołowa –  przy jednakowej ilości punktów dwóch zespołów o lepszym miejscu       decyduje bezpośredni pojedynek. Przy 3-ch lub więcej  zespołach należy rozegrać baraż.

nasi  na starcie

przed strzelaniem z pistoletu

Analizując uzyskane wyniki z zawodów należy zwrócić uwagę na  warunki, które należy zaliczyć do stopnia umiarkowanej trudności.

Najlepsze wyniki w strzelaniu z pistoletu uzyskali zawodnicy z KS Kasztelana LOK Rzeszów- Paweł Kwiatek 184 pkt  oraz  Wojciech Pieniążek 183 pkt Trzecie miejsce zajął Tomasz Walaszczyk 182 pkt z KS Sokoła LOK Jedlicze -I.

Paweł Kwiatek wygrał również konkurencje strzelanie z karabinu 184 pkt oraz dwubój strzelecki uzyskując 375 pkt Drugie miejsce w karabinie zajął Piotr Warszakowski 182 pkt z KS  Twierdzy LOK  Przemyśl zaś trzecie Pieniążek Wojciech uzyskując 179 pkt.

W klasyfikacji generalnej II rundy złoty medal zdobył zespól KS Sokół LOK Jedlicze -II, srebrny medal przypadł drużynie z KS Sokół LOK Jedlicze-I, zaś trzecie zajęła Twierdza LOK Przemyśl-I Pojedynek strzelecki wygrała II drużyna KS Sokół LOK z Jedlicza, KŻR Legion Stalowa Wola-III zajął drugie miejsce, zaś  trzecie KS Sokół LOK Jedlicze -I. Tak więc w zawodach tryumfowali profesjonaliści z Klubów Sportowych LOK. Serdecznie wszystkim medalistom gratulujemy.

wyniki nieoficjalne z zawodów

Drużyna KŻR LOK Jasło-III  w klasyfikacji generalnej drugiej rundy  uplasowała się na dobrym 7-ym miejscu. Natomiast I-sza  drużyna zajęła  14 miejsce na 18  sklasyfikowanych zespołów. Najlepszymi strzelcami w naszej drużynie byli Tomasz Kusz z dobrymi wynikami 167 pkt w pistolecie oraz Agata Wietecha z 153 pkt W karabinie podobnie nasi wymienieni zawodnicy uzyskali  po 149 pkt. Najlepsze miejsce, które zasługuje na odnotowanie to 5 miejsce III-ej drużyny KŻR LOK Jasło w pojedynku strzeleckim.

Gratulujemy zawodnikom z Jedlicza za uzyskanie wysokich lokat w zawodach i rekordowy w nich udział aż 5 drużyn!!! Życzymy w następnych zawodach dalej tak wspaniałych wyników